6. Gamemasterzy
#1
[Obrazek: RXTK937.png]


Narracja jest ważnym elementem każdej gry Role Play. Podczas swojej przygody spotkamy graczy pełniących funkcję Mistrzów. Kim oni są? Mistrzowie Gry mają pełną kontrolę nad światem, który nas otacza. Mistrz może być narratorem, który prowadzi nas przez konkretny scenariusz i podejmuje decyzje w kwestii konsekwencji aktualnych działań postaci. Mistrz Gry jest również sędzią, który rozsądza konflikty i spory, czy rozpatruje skargi. Niezależnie od sytuacji w której się znajdziesz, a na planie pojawi się Mistrz Gry (czy też narrator) należy bezdyskusyjnie dostosować się do poleceń, czy sposobu narracji jaki podejmie Mistrz. Gdy postać biegnie przez nieprzyjazny teren, może pojawić się Mistrz, który (używając do tego komend narracji) uzna, że Twoja postać potknęła się na wystającym kamieniu i przewróciła - gracz prowadzący wspomnianą postać musi podporządkować się narracji. W przypadkach szczególnych Mistrz Gry może również zadecydować dalszym życiu, bądź śmierci postaci gracza, która znalazła się "na granicy". Po odegranej akcji, w razie wątpliwości i zażaleń każdy gracz może napisać odwołanie w odpowiednim dziale na forum w myśl zasady, iż nie ma ludzi nieomylnych. 

"Mistrz gry tworzy dla graczy przygody oraz ma pełną kontrolę nad światem; kontroluje wszystkie wydarzenia zewnętrzne oraz postacie nie sterowane przez graczy. Jedynie mistrz gry dysponuje pełną wiedzą na temat świata i scenariusza gry. Opisuje on innym uczestnikom zabawy to, co widzą ich postacie, oraz określa reakcję otoczenia na ich zachowanie (np. co się stanie jeśli jeden z graczy zechce otworzyć drzwi). Ma też decydujący głos przy interpretacji reguł danego systemu. Jedyną rzeczą, która nie podlega bezpośredniej kontroli przez mistrza gry, są poczynania graczy. Ich decyzje dotyczące zachowania postaci, które odgrywają, oraz poczynań i środków jakie przedsięwezmą, by osiągnąć cel. Co ważne, mistrz gry nie jest przeciwnikiem graczy, choć jego zadania obejmują stawianie wyzwań na drodze ich postaci.

Do głównych zadań mistrza gry należy:
 • narracja; przedstawienie świata graczom
 • odgrywanie roli bohaterów niezależnych
 • orzekanie o skutkach działań bohaterów graczy." - Wikipedia

* * *

Witajcie. Nadszedł czas ogłosić nabór na gamemasterów dla osób zainteresowanych. Kim jest gamemaster, mistrz gry, wie chyba każdy i nie trzeba tego tłumaczyć. Czego wymagamy od kandydatów?
Przede wszystkim kultury, wszechstronności, kreatywności, cierpliwości i obycia z funkcją, którą ma zamiar objąć. Ważną kwestią jest też moralność i sprawiedliwość w wydawaniu osądów i podejmowaniu decyzji, które dotyczą zwykłych graczy. Osoba aplikująca powinna wiedzieć w czym czuje się dobra, czym chciałaby się zająć jako mistrz gry, potrzebujemy zdecydowanych, opanowanych, dojrzałych emocjonalnie, konkretnych i zaangażowanych osób, które mogą poświęcić minimum kilka godzin tygodniowo na serwer. Mistrzowie powinni również być w stanie zorganizować się samodzielnie by odciążyć administrację, zamiast dodawać jej kolejnych obowiązków. Powinny to być również osoby dyspozycyjne, chętne do pomocy i wkładu własnego w rozwój projektu, nie potrzebujemy ludzi pasywnych, przyglądających się z boku - potrzebujemy ludzi energicznych, pełnych nowych pomysłów, chęci i zapału.
Jeżeli zdecydujesz się wysłać podanie, w akapicie poświęconym temu, co chciałbyś robić nie pisz "organizować proste akcje kopaczom, np. wyprawa do kopalni, remont chaty, murów etc". By organizować tego typu rozgrywkę nie potrzeba rangi mistrza gry. Na pierwszym miejscu przyjmować będziemy osoby z wizją, wnoszące odrobinę świeżości na serwer, osoby potrafiące wykorzystać wszystkie możliwości serwera by jak najlepiej i jak najciekawiej zorganizować grę innym, ale też nadzorować ją jako arbiter. Poniżej wypunktuję informacje, które powinny być zawarte w podaniach:

 • Kilka słów o sobie oraz swojej przygodzie z Role Play.
 • Czy grałeś wcześniej na serwerach Role Play? Jeżeli tak to na jakich.
 • Czy posiadasz doświadczenie wyniesione z grona innych ekip administracji?
 • Zaprezentuj swoje mocne i słabe strony.
 • Czym chciałbyś zająć się jako Mistrz Gry.
 • Na ile oceniasz swoją znajomość lore Gothic?
 • Napisz prosty quest wraz ze storyline, opisz jego organizację, przewidywane rozwiązania, oraz background story.
 • Co nowego jesteś w stanie wnieść w życie projektu?
SUPPORT

Poszukujemy również osób chętnych objąć stanowiska supportu. Jak sama nazwa wskazuje, supporter jest wsparciem dla ekipy serwera oraz całego projektu. Osoby aspirujące na to stanowisko powinny posiadać konkretne umiejętności mogące dopomóc w rozwoju forum oraz serwera, są to między innymi: tworzenie grafiki, modelowanie 3d, tworzenie tekstur, składanie addona, programowanie, edycja stylu forum. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy by składali swoje podania. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy stworzyć projekt grywalny, ciekawy i przyjemny!

Jakie informacje powinno zawierać podanie o rangę supportu?
 • Kilka słów o sobie.
 • Czy posiadasz doświadczenie wyniesione z grona innych ekip administracji?
 • Czym chciałbyś zająć się jako supporter?
 • Czy jesteś osobą dyspozycyjną?
Prosimy o składanie przemyślanych i zdecydowanych podań, czekamy na nie maksymalnie do końca stycznia. Podania należy wysyłać przez prywatną wiadomość do jednego z administratorów.
  Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości