Bednarz
#1
IC:

-Nowe zamówienie. Odparł czeladnik po czym podał staremu Jacketowi pergamin z listą rzeczy do zrobienia.
-Dobrze, drewno mamy w magazynie. Jak już przyniesiesz kilka kloców to zajrzyj do Harima i zapytaj się czy ma tuzin metalowych obręczy.

Jak powiedział, tak szybko czeladnik opuścił pracownie i godzinę później w warsztacie wszystko czego potrzebował Jacket, było już na miejscu. Razem z czeladnikiem zaczęli ciąć drewniane klepki a gdy już kończyli składać beczki, nakładali na nie metalowe obręcze - taśmę bednarską. Czeladnik po kilku godzinach opuścił pracę. Jacket zapalając świecę i zakładając okulary przetarł spoconą twarz i począł małą piłą robić otwory na pipę.

-Mam nadzieję, że karczmarz częściej będzie korzystał z naszych usług. Powiedział pod nosem stary Jacket i trąc szmatą gotowe beczki uśmiechnął się pod nosem

OOC:

Chciałbym złożyć podanie na obozowego bednarza. Czyli osobę zajmującą się konstrukcją drewnianych pojemników ( beczek, kadzi itp.). Dzięki wytwarzaniu owych pojemników obóz miałby swobodną możliwość magazynowania żywności oraz innych cennych rzeczy. Z góry pozdrawiam.
  Odpowiedz
#2
Podanie oczywiście zaakceptowane, tak jak napisałem, wszyscy członkowie mojej frakcji mają bezgraniczny kredyt zaufania :P Dzięki za niekonwencjonalny i ciekawy pomysł! Bednarz na pewno zajmie ważne miejsce w obozie na bagnie :D
  Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości